Koronka - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Koronka

Wydarzenia
W każdy piątek, o godz. 15:00,
w kościele św. Mikołaja,
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.
Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.
[Dz. 47,48]
Na zdjęciu, pierwszy obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany w 1934 r. przez Eugeniusza Kazimirowskiego, według osobistych wskazówek św. Faustyny, w polskim kościele Świętego Ducha w Wilnie.
28 września 2005 r., decyzją metropolity wileńskiego A. Bačkisa, obraz przeniesiono do kościoła Świętej Trójcy, gdzie utworzono sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie.
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści